Na wrześniowym Posiedzeniu Rady Gospodarczej, Januszowi Wiśniewskiemu nadano tytuł „Ambasadora Tarnowa”

22 września br. w czasie ostatniego Posiedzenia Rady Gospodarczej w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury, Janusz Wiśniewski, znany menedżer biznesu wysokiego szczebla w Polsce i za granicą, otrzymał honorowy tytuł „Ambasadora Tarnowa”.

To wyjątkowe wyróżnienie przyznawane jest z rąk włodarzy miasta wybitnym postaciom, które poprzez swoją działalność zawodową uzyskują światowy rozgłos i uznanie, a co najważniejsze rodem pochodzą z Tarnowa. W wydarzeniu, NOT Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych z Radą w Tarnowie reprezentowała prezes zarządu, mgr inż. Renata Łabędź, jednocześnie członek Rady Gospodarczej.

W akcie nadania tytułu, prezydent miasta Roman Ciepela, poza życzeniami i gratulacjami podkreślił, że Janusz Wiśniewski jest dla tarnowian powodem do dumy i satysfakcji, gdyż poza swoim pochodzeniem, współtworzy historię naszego miasta.

Dodajmy, że nowy „Ambasador Tarnowa” jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Łódzkiego, stypendystą Princeton University – The Graduate School oraz uczestnikiem licznych kursów menedżerskich w kraju i na świecie.

Na początku lat dziewięćdziesiątych został wiceprezesem zarządu i dyrektorem handlowym Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach, wiceprezesem, a następnie prezesem zarządu Zakładów Azotowych w Kędzierzynie – Koźlu S.A. Pracował też na wysokich stanowiskach w PKN Orlen S.A., jako partner w Ernst &Young Polska oraz pełnił funkcję przewodniczącego rad nadzorczych, m.in. w Basel Orlen Olefins, Anwilu, Zakładach Azotowych Tarnów i Rafinerii Trzebinia. W latach 2004 – 2008 był prezesem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego.

Obecnie prowadzi własną firmę doradczą JWBS i jest prezesem Polsko-Brazylijskiej Izby Gospodarczej. Jest również przewodniczącym największej organizacji biznesu w Polsce, a mianowicie Rady Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie. Ponadto, niedawno nominowany do rangi Konsula Honorowego Republiki Botswany w Polsce.

W trakcie kolejnego Posiedzenia Rady Gospodarczej swoje autorskie spotkanie miał także profesor Grzegorz Kołodko, polski ekonomista, polityk, autor wielu publikacji, a z zamiłowania globtroter, wielbiciel natury oraz maratończyk. Wśród zgromadzonych promował on swoją najnowszą książkę pt. „Wojna i Pokój”.

foto: Niezależny Serwis Informacyjny KADR, Lidia Jaźwińska.